Smsy wyłudzają dane osobowe!

Ostatnio mieliśmy kolejną falę ataków poprzez wysyłanie do użytkowników fałszywych smsów podszywających się pod operatora sieci. Wiele osób otrzymało wiadomość z prośbą o podanie danych do konta internetowego w celu zweryfikowania ostatnich faktur. Była to próba wyłudzenia informacji osobowych.

Pamiętajmy, że zdrowy rozsądek i ostrożność spokojnie obroni nas przed tego typu prowokacjami. Przede wszystkim, nasz operator, czy też obsługa banku, nie potrzebują naszych danych do konta. Z prostego względu, przecież i tak są w posiadaniu naszych danych. W razie jakichkolwiek wątpliwości, operator czy pracownik banku skontaktują się z nami telefonicznie.

To kolejny artykuł ku przestrodze. Jeśli otrzymujemy smsa lub maila, w którym pojawia się prośba o podanie jakichkolwiek danych logowania, mamy gwarancję, że jest to oszustwo. Dlatego pod żadnym pozorem nie odpowiadajmy na takie wiadomości. Powinniśmy również poinformować mailowo naszego operatora lub pracowników banku o takim zdarzeniu. W ten sposób sprawimy, że inni użytkownicy zostaną ostrzeżeni przed oszustami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *