Szpiegowanie przez SMS

To kontrowersyjny temat. Wiele osób tak bardzo pragnie wejść w prywatność innych ludzi, że szuka sposobu na namierzanie numeru telefonu. Jest to oczywiście możliwe. Tylko czy potrzebne?

Zacznijmy od podstaw. Przede wszystkim, aby namierzanie było legalne, musimy uzyskać zgodę drugiej osoby. To z namierzanego telefonu trzeba wysłać sms ze zgodą na ingerencję aplikacji. Zazwyczaj takie sytuacje mają miejsce gdy rodzice chcą wiedzieć, gdzie przebywają ich dzieci.

W większości przypadków, osoba chce jednak namierzać numer telefonu bez zgody drugiej strony. Jest to możliwe, ale przy złamaniu prawa. Za tego typu praktyki może grozić nawet pozbawienie wolności. Warto? Raczej nie. Oczywiście takie osoby znajdą w Internecie serwisy, które podejmą się tego typu działalności. Tu pojawia się problem, ponieważ większość serwisów to zwykli oszuści, którzy zaleją delikwenta masą płatnych smsów. Karma wraca.

Technologia XXIw. jest niestety bardzo mocno narażona na szpiegowanie. Coraz trudniej obronić się przed osobami, chcącymi przełamać naszą barierę prywatności. Na szczęście, najlepszą bronią przeciwko takim działaniom jest zdrowy rozsądek i dbanie o bezpieczeństwo naszych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *